ул. Арсени Костенцев №6, гр. Благоевград, 2700
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Пон – Пт 9.00 – 18.00
Събота, Неделя – ЗАТВОРЕНО
ул. Арсени Костенцев №6, гр. Благоевград, 2700
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Пон – Пт 9.00 – 18.00
Събота, Неделя – ЗАТВОРЕНО
Пътувайки по света, разгледахме и опознахме много места и различни култури: азиатски храмове, италиански катедрали, бразилската джунгла на река Амазонка, видяхме вулкани, високопланински езера, пустини, ултрамодерни градове … Ако за някои места, все още е зареждащо, просто да застанеш до тях и да почувстваш близостта им, то за голяма част от света, само това не е достатъчно. Не е достатъчно да скъсаме връзката със собственото си ежедневие – трябва да се свържем с непознатото и да се опитаме да разберем какво иска да ни каже. Търсим това усещане, което ще ни накара да почувстваме, че истински сме се докоснали до даденото място и то ще остави спомен в сърцата ни завинаги. Чуждо ни е лишеното от чувство, главозамайващо препускане от летище на летище, от едно място на друго, просто само за да го отметнеш, без да имаш време да го усетиш, осмислиш и да му се насладиш. Пътувай с нас, Travel wuth us – наслади се на всеки момент от своето приключение!
Приблизително 836 000 души живеят във Фиджи и се радват на тропически морски климат с малки колебания в температурата през цялата година. Отличителните форми на страната включват терен, покрит с изобилни тропически гори и брегови линии с красиви плажове.
Амазонската джунгла е най-голямата тропическа гора в света. Дъждовната гора покрива басейна на Амазонка, най-пълноводната река в света с дължина 6400 км. Амазонка е дом на най-голямото разнообразие от растения и животни на Земята.
Наименованието „Гватемала“ идва от наиуатската дума Cuauhtēmallān или „място на много дървета“, производно от думата на маите K'iche „за много дървета“ или може би по-конкретно за дървото Cuate / Cuatli Eysenhardtia. Испанският е официалният език на Гватемала.
Подобно на хавайската дума “aloha”, “bula” всъщност има най-различни значения и употреби: буквално oзначaва „живот“, а когато се използва като поздрав, тя е израз на най-добри пожелания. Официалният поздрав е „Ni sa bula vinaka“, което означава „желая ви щастие и добро здраве“, но почти винаги се съкращава до обикновеното “bula”. Името „Нова Зеландия“ идва от „Zeeland“ (което в превод от холандски означава „Sealand“), след като е била от холандския изследовател Абел Тасман. Нова Зеландия или „Aotearoa“ на езика на маори. означава „Земя на дългия бял облак“, островна държава, в която живеят около 4,5 милиона души, разположени в Тихия океан. Нова Зеландия е известна с националния си отбор по ръгби, с коренната маорска култура и невероятната си природа, варираща от широки планини до обширни подземни пещерни системи, гигантски ледници до кипящи горещи извори, златисто-пясъчни плажове до скалиста брегова ивица. Освен това е изпълнена с красиви градове, потайни места и прекрасна дива природа.
Амазонка е най-пълноводната река на планетата, която разполага с най-сложната речна система и се характеризира с особено голям водосборен басейн, води началото си от Андите в Перу. Името ѝ дава нейният откривател Франсиско де Ореляна, който през лятото на 1542 г. с отряда си влязъл в битка с племе от жени войни и решил че това са легендарните амазонки. Това е довело до решението му да кръсти реката Амазонка. Най-пълноводната река на Земята е наричана още „Парана-Тинг“, което означава „Кралица на реките“. По много показатели Амазонка е най-голямата река в света – отток, водосборен басейн, ширина и т.н. Спорно е първото ѝ място по дължина: обикновено се смята, че река Нил е малко по-дълга, но периодично излизат сведения, обикновено произхождащи от бразилски или перуански географи, които поставят Амазонка на първо място. Амазонка се влива в Атлантическия океан чрез широка делта. Ширината на устието ѝ се изчислява на около 330 km. Това я прави по-широка от цялата дължина на река Темза в Англия.
Благодарение на Амазонка са се образували колосални по размери наноси, включително и наносният остров, познат като Земята Маражо, чиято площ може да се сравни с тази на Швейцария. Малко подозиран факт е, че една сериозна част от храната, която консумираме всички ние на ежедневна база, произхожда именно от горите на Амазонка. Амазонка служи като основно транспортно средство, осигуряващо невероятно широк набор от възможности за плаване до различни държави – Венецуела, Перу, Бразилия, Боливия, Еквадор и други.
Басейнът на Амазонка е слабо населен район. Във вътрешността на Амазония живеят множество индиански племена. Много от тях все още живеят по същия начин, по който са живели и преди откриването на Америка: без ток, телефони и напълно откъснати от света. Някои от тях все още ловуват с копия и стрели. Според антрополозите има и народи от района, които никога не са имали контакт с европейците. В Амазония живеят около 3 милиона индианци, предимно в къщички, направени от дърво, палмови листа и др. в малки села в джунглата. В началото на XX век по отделни части от крайбрежието на реката се появяват градове като Манаус.
Манаус е един от градовете-домакини на Световното първенство по футбол 2014, но най-забележителната му атракция далеч не е това, а самото му разположение. Именно тук реките Рио Негро и Солимоес (с това име е известна река Амазонка в тази част на Бразилия) се вливат. Тъмните води на едната и мътните води на другата текат рамо до рамо в продължение на над 18 км, без да се смесват. Срещата на реките е природен феномен. Това се дължи на големи различия в температурата, плътността, киселинността и скоростта на водите. Красив пейзаж, който не е за изпускане. Със сигурност това е една от най-величествените гледки на Амазонка.
Манаус възниква през 1669 г. като крепост, построена от португалците. Обявен е за град през 1832 г., а името му означава “майка на боговете”. В началото на века е известен като “Сърцето на Амазонка” или “Град на гората”. Първият икономически подем на Манаус е по времето на т.нар. “каучуков бум”. Благодарение на този разцвет в града са построени няколко красиви постройки, сред които Меркадо Мунисипал и Театро Амазонас. Западането на града настъпва, след като каучуковото дърво е пренесено в Югоизточна Азия. Манаус претърпява нов икономически разцвет през 50-те години на миналия век, когато правителството обявява покрайнините му за свободна безмитна зона. Днес Манаус е столица на бразилския щат Амазония с над два милиона жители. Той е най-важното и голямо пристанище по поречието на река Амазонка. Градът е изходна точка за обиколка на реките и техните джунгли, които започват буквално от покрайнините на града. Въпреки това се смята, че е един от най-големите изолирани и недостъпни градове в света, защото в диаметър от 800 км наоколо няма други големи градове. Комбинацията от изключителна природна красота, местни традиции и модерна архитектура, придава на Манаус уникална атмосфера. Театро Амазонас е архитектурна забележителност и е копие на Парижката опера. Тропическите гори на Амазония, ще ви изумят със своята екосистема, птици, цветя, влечуги, огромни дървета и бозайници.
Водопадът Парикатуба на Рио Негро, който е оформен от варовикови скали и заобиколен от обилна растителност.
Общинският парк на Минду, където се различават четири екосистеми, е друга природна забележителност.
Плажовете в района Понта Негра са приятно място за забавление и почивка, изпълнени са с много барове и ресторанти.
Фестивалът “Бой Манаус” се чества всяка година на 24 октомври (датата, на която Манаус получава статут на град). Фестивалът впечатлява с танци, песни, местни специалитети и типичния ритъм бой-бумба.
Гватемала е една от най-живописните страни в Централна Америка. Тя е един от центровете на могъщата цивилизация на маите (II – IX век преди новата ера) и родното място на още древни народи живеещи по тези земи, преди Колумб да открие Америка. Гватемала е известна и с изобилието си от исторически и културни паметници. Граничи с Мексико на север, с Белиз на североизток, с Хондурас и Ел Салвадор на югоизток, има граница с Тихия океан и Карибско море. Името идва от езика науатъл и означава „място с много дървета“ (Cuauhtēmallān).
Гватемала е фантастична дестинация за приключенски ориентираните. По време на пътуването си ще откриете автентична култура, очарователни градове, спираща дъха природа и богато био разнообразие. В тази страна има изобилие от планински пейзажи, красиви плажове, тропически гори, прохладни високопланински райони за изследване. Гватемала също има изумителни 37 вулкана, включително най-високият в цяла Централна Америка – 4220 метра!
Езерото Атитлан се намира в югозападната част на Гватемала. Според редица източници то е най-дълбоко езеро на Централна Америка – 340 м. Езерото е заобиколено от вулкани и специфичният за тях ландшафт. Самото езеро е с кратерен произход и е безотточно. Площта му е над 130 кв.км. Според великият географ и пътешественик Александър фон Хумболт, Атитлан е най-красивото езеро в света.
Антигуа или както още я наричат Ла Антигуа е бившата колониална столица на Гватемала. В наши дни, градът е административен център на провинция Сакатепекес, и е очарователен стар колониален град, който в продължение на много години е бил политически, религиозен и стопански център на Централна Америка. Той се намира на 34 км югозападно от днешната столица Гватемала, на 1530 м надморска височина и към 2007 г. има население от 34 685 жители. През 1979 г., благодарение на своята богата и добре запазена колониална архитектура, Антигуа влиза в списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО
travelwithusbg@gmail.com
office@travelwithus.bg
+359-888-900503
ул. Арсени Констенцев №6, гр. Благоевград, 2700
+359-883-314040
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Пон - Пет: 9.00 - 18.00
Събота - Неделя - ЗАТВОРЕНО