ул. Арсени Костенцев №6, гр. Благоевград, 2700
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Посещение в офисите, след предварителна уговорка по телефон или имейл.
Пон – Пт 9.00 – 18.00
Събота, Неделя – ЗАТВОРЕНО
ул. Арсени Костенцев №6, гр. Благоевград, 2700
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Посещение в офисите, след предварителна уговорка по телефон или имейл.
Пон – Пт 9.00 – 18.00
Събота, Неделя – ЗАТВОРЕНО
Почувствайте хипнотичния ритъм на Южна Америка – обвит в мистицизъм, ще го усетите между забулените в мъгла върхове на Андите, в хаотичните пазари, в гостоприемството на местните, в шарените им традиционни облекла и древните им обичаи!
ДЕН 1: София – Сантяго де Чиле
Среща на летище София и полет за Сантяго де Чиле с прекачване в Мадрид.
ДЕН 2: Сантяго де Чиле
Добре дошли в Чили! На езика на индианския народ мапуче Чили означава „Мястото, където свършва земята“! Това е една от най-развитите и безопасни за пътуване страни в Южна Америка, пъстра и многолика, с висок стандарт на живот, зашеметяваща природа и богата култура. Нашето удивително пътешествие започва от чилийската столица Сантяго де Чиле, наричана на кратко Сантяго, покоряваща с елегантната и темпераментна латиноамериканска атмосфера. Сантяго ни посреща сгушен в долина, заобиколен от заснежените величествени върхове на Андите, от които го делят само 50км. От летището се отправяме към историческия център на града за полудневна разходка. Панорамната ни обиколка включва най-известните забележителности на столицата и ще започне от централния площад Плаза де Армас, заобиколен от сградите на Метрополитанската катедрала, Кметството, Централната поща, със своята богато украсена фасада и Националния исторически музей /отвън/. От тук ще се отправим по магнетичните улици и булеварди към Площада на Конституцията, на който се намира Президентския дворец Ла Монеда – седалището на президента на Чили. При възможност ще видим и смяната на караула. Ще продължим към Националната библиотека /отвън/ и възхитителния неокласически дизайн на сградата на Общинския театър – най-старият културен център в страната и най-престижната оперна и театрална сцена в Сантяго, дом на Националната опера на Чили.
Продължаваме към хълма Санта Лусия, в чието подножие на 12 февруари 1541г. испанският конкистадор Педро де Валдивия основава град Сантяго. Днес мястото предлага на жители и туристи красиви алеи за разходка, градини, исторически паметници и зашеметяваща гледка към града. На върха на хълма се намира Замъка Идалго, първоначално построен като крепост. Няма да пропуснем и любимото място за снимки Фонтана на Нептун – посветен на римския бог на морето, заобиколен от каскадни води и сложни скулптури.
Последната ни спирка от панорамната обиколка ще бъде в артистичния квартал Белависта. По пъстрите улици ще видим разнообразие от стенописи и графити, отразяващи творческия дух на квартала. Цветна комбинация от прекрасни кафенета, ресторанти, бутици, предлагащи местни занаяти и стоки. Неслучайно тук се намира и къщата „La Chascona” на чилийския поет Пабло Неруда, носител на Нобелова награда. Домът се отличава със странен, артистичен дизайн и е доказателство за ексцентричния стил и чувствителност на Неруда.
Следобед настаняване в хотел. Свободно време. Нощувка.
ДЕН 3: Валпарайсо – Виня дел Мар
Закуска.
Днес потегляме на пътешествие до живописния пристанищен град Валпарайсо и курорта Виня дел Мар, на 120км от столицата Сантяго. По пътя ни преследват красивите пейзажи на долините Кюракави и Казабланка – едни от най-известните винарски региони на Чили. Валпарайсо е важен пристанищен град, известен като „Бижуто на Тихия океан“. Той е дом на Националния конгрес на Чили и Щаба на чилийския флот. Градът е построен върху 42 стръмни хълма на тихоокеанското крайбрежие, всеки покрит от лабиринт от къщи и магазини в цветовете на дъгата. През 2003г. старата историческа част с калдъръмени улички и алеи е включена в списъка на ЮНЕСКО. Тук се намира една от трите къщи на Пабло Неруда „La Sebastiana“, в която той прекарва последната си Новогодишна нощ 1972-1973г. Преминавайки покрай оживеното пристанище Прат /известно още като Муеле Прат/, ще открием невероятни панорамни гледки към града и океана. Ще посетим Площад Сотомайор, на който се намира Щаба на военноморските сили и паметника на чилийските герои, загинали в морските битки по време на Тихоокеанската война с Перу. Разходката ни продължава към емблематичните хълмове на Валпарайсо с очарователните им квартали, кацнали по стръмните склонове, до които ще се изкачим с фуникуляр. Сред най-известните райони на града са Cerro Concepción и Cerro Alegre, чиито фуникуляри са сред най-старите, открити в края на 19-20-ти век. Днес те са обявени за исторически паметници. От известните панорамни площадки на върха ще гледаме как корабите акустират на пристанище Прат, ще изследваме лабиринта от улички със старинните сгради, стълбища и кафенета, украсени с цветни графити. Погледа се насища с ярките цветове на къщите в района и типичното улично изкуство. Спускайки се обратно към центъра на града ще видим и сградата на Националния конгрес на Чили.
Продължаваме към Виня дел Мар – модерен, луксозен, крайбрежен рай с красиви плажове, паркове, градини и грандиозни дворци. Ще посетим Цветния часовник в подножието на Хълма Кастийо с летния президентски дворец и Замъка Брунет /отвън/. Ще направим панорамна обиколка с автобус по живописните крайбрежни булеварди Ла Марина и Перу с известния Замък Wulff, казино Виня дел Мар, плажовете Акапулко, Бланка, Лас Салинас.
Свободно време за обяд и кратка почивка.
На връщане панорамната ни автобусна обиколка ще продължи по Avenida Libertad /Булевард Свобода/, преминавайки покрай най-големия градски парк Кинта Вергара, място на „Международния фестивал на песните“ – най-важният музикален фестивал в Латинска Америка.
Връщане в Сантяго де Чиле. Нощувка.
ДЕН 4: Сан Педро де Атакама – Лунната долина
Ранен трансфер и полет за Калама – столица на провинция Ел Лоа. Трансфер до оазиса, в който е разположено градчето Сан Педро де Атакама, в североизточно Чили. Сан Педро е основен отправен пункт към пустинята Атакама – най-солената и суха пустиня на Земята, откъдето ще изследваме природните чудеса на региона. Драматичният пейзаж, който го заобикаля включва солната равнина Салар де Атакама, огромни дюни, вулкани, лагуни, обитавани от розови фламинго, гейзери и горещи извори. Тук ще се почувстваме като във филм от дивия запад. Ниски пясъчни постройки, колониална църква от кирпич, обявена за национален паметник и тесни, прашни улички в цветовете на пустинята.
Настаняване в хотел.
След кратка почивка ще посетим най-уникалното творение на Атакама – мистичната Лунна долина, част от Национален резерват Los Flamencos. Разположена е сред Солните планини, на 15км. от центъра на Сан Педро. Тя е чудесен природен феномен, получил името си заради приликата на терена с лунния пейзаж. Лунната долина е обявена за „светилище на природата“ заради своите причудливи скални и пясъчни образувания, изваяни в скалите и пластовете сол от водата и вятъра в продължение на хиляди години. Ще видим природните формации Каньона, Амфитеатъра и ще получим благословията на Трите Марии – природна скулптура от пясък, кварц и гранит, наподобяваща молещи се сестри, които пазят долината. Около тези скулптури скритата сол в пясъка блещука като звездопад. Ще продължим към Голямата дюна, дълга 1км, за да наблюдаваме тази пясъчна феерия в цялото й величие. В края на деня спираме на панорамна площадка с невероятна гледка към залеза, за да наблюдаваме как Солните планини и пустинята танцуват в различни цветове, нюанси и светлини, на фона на извисяващите се вулкани на хоризонта.
Връщане в хотела. Нощувка.
ДЕН 5: Солната пустиня Салар де Атакама – Алтиплано лагуните Мисканти и Миникес – наблюдение на фламинго в лагуна Чакса (включен обяд)
Закуска.
Свободно време в Сан Педро де Атакама или /по желание и срещу допълнително заплащане/ целодневна екскурзия с включен обяд до Национален резерват Los Flamencos, включващ третата най-голяма солна пустиня в света Салар де Атакама, тюркоазените високопланински лагуни Мисканти и Миникес и Лагуна Чакса, обитавана от трите вида фламинго в Чили – чилийско, андинско и Джеймс. Днес ще пътуваме през пустинята Атакама – най-сухото място на планетата. В по-голямата част от нея годишните валежи са под 0,1 мм/кв.м. С площ от 180 000кв.км., Атакама се нарежда сред големите пустини на Земята, покрита с гейзери и горещи извори, вулкани, солни равнини и езера. В пределите на Атакама влизат и планини и именно там, сред впечатляващите вулкани на Андите, ще достигнем до лагуните Алтиплано – Мисканти и Миникес. Сини води, жълти брегове и чисто небе. Пригответе се за неземна красота! Разположените на около 4200м надморска височина лагуни някога били едно цяло, но поток от лава при изригването на вулкана Миникес ги разделя. Тази част на резервата Los Flamencos е дом на викуни, андински лисици, вискачи, няколко вида фламинго, кондори, орли.
Ще направим кратка пауза за снимки при „Тропика на Козирога“ или Южният тропик, един от петте основни паралела, които се отбелязват на картите на Земята. Той е важна географска линия, която маркира най-южната ширина, на която по време на зимното слънцестоене, слънцето може да бъде директно над главата. Продължаваме към колониалното градче Токонао, чиито сгради са построени от вулканичен камък. На градския площад се намира Църквата с камбанарията Сан Лукас, строена през 18 век, и обявена за национален паметник.
Включен обяд в местен ресторант с традиционни ястия от региона.
След обяд ще продължим към най-голямата солна равнина в Чили – Салар де Атакама (2305м надморска височина). С площ от 3000 кв.км. тя е третата най-голяма солна пустиня в света, предлагаща на посетителите спиращ дъха пейзаж от обширни солни полета, зашеметяващи лагуни и богата дива природа. Въпреки екстремните условия, Салар де Атакама поддържа голямо разнообразие от видове, включително Джеймс, чилийско и андинско фламинго (последното я използва като важно място за гнездене). На север от солната равнина са разположени 4 плитки солени езера, сред които и Лагуна Chaxa, където може да видим популации от трите вида фламинго в Чили и ще научим как да ги различаваме. Издръжливите птици са се адаптирали, за да живеят заедно в най-сухото място на земята.
Връщане в хотела. Нощувка.
ДЕН 6: Гейзерите Ел Татио – Долината на смъртта – Предколумбовата крепост Pukara de Quitor
Закуска.
Свободно време в Сан Педро де Атакама или /по желание и срещу допълнително заплащане/ целодневна екскурзия до най-голямото гейзерно поле в Южното полукълбо и третото по големина в света, посещение на Долината на смъртта и предколумбовата крепост Pukara de Quitor.
Преди изгрев слънце потегляме на север от Сан Педро де Атакама към най-високото геотермално поле в света Ел Татио, разположено в чилийските Анди на 4200м надморска височина. С действащите си 80 гейзера, това е най-голямото гейзерно поле в Южното полукълбо и третото по големина в света. Водни и парни колони извират от дълбоко под земята и сутрин придават на района мистичен облик. Ел Татио е заобиколен от стратовулкани, източници на суперизригвания преди милиони години и топлина за геотермалната система. Гейзерите Ел Татио достигат пика си на активност при изгрев слънце, когато водните стълбове достигат до 10 метра – уникално природно зрелище! В студения сутрешен въздух всеки гейзер е покрит с бял стълб от пара, който изчезва с повишаването на температурата през деня. Ще имаме време за разходка и снимки из геотермалното поле, а на място ни чака пикник-закуска с топли напитки.
На връщане към хотела преминаваме през очарователното малко селце Мачуко, разположено на платото Алтиплано и известно със своята живописна архитектура. Ще разгледаме неговата дървена църква, шепа кирпичени къщи със сламени покриви и занаятчийски магазин.
Свободно време в Сан Педро за обяд, разходка или кратка почивка в хотела. В ранния следобед ще се отправим към Долината на смъртта – едно от най-горещите и негостоприемни места на Земята, където валежите са мираж и не вирее никаква растителност. В миналото всеки, който дръзнел да пресече тази долина, умирал бързо. Именно оттам идва и името й. Мястото е известно и като Долината на Марс заради характерните скалисти склонове с червеникав оттенък. Чрез единствения вътрешен път, който пресича долината, ще се впуснем във вълнуваща обиколка между причудливи скални образования и изваяни от вятъра дюни, наподобяващи пейзажите на „червената планета“. Ще спрем за снимки на Дяволското гърло – каньон, предлагащ шеметна гледка към околната пустиня. Легенди нашепват за древен, изгубен под пустинята град, но дали са само легенди…?
Следващата спирка – селцето Пукара де Китор – една от древните крепости на народа Атакама, предшестващи инките. Преди 500 години тук се е водила неравностойна кървава битка за оазиса Сан Педро де Атакама между хиляда воини Атакаменьос и силите на испанеца Франсиско де Агире, който успява да ги победи. Този исторически момент бележи края на процъфтяващата култура Атакама, която изчезва заедно с 25-те вожда, обезглавени от латиноамериканския завоевател като образцово наказание и чиито каменни лица днес са изсечени в пясъчните скали над селото и бдят над него.
Изкачваме се до наблюдателна площадка „Вратата на слънцето“ над руините на крепостта и обгръщаме с поглед на заобикалящия ни пейзаж – Солните планини и Долината на смъртта.
Връщане в хотела. Нощувка.
Вечерта по желание и срещу допълнително заплащане ще имате уникална възможност да „Наблюдавате звездите“ в сърцето на пустинята Атакама. Едно невероятно преживяване за любителите на астрономията с посещение на местна обсерватория! Сан Педро де Атакама е уникално място в света за наблюдение на небето и неговите звезди. Надморската височина, сухото време, ясното небе и липсата на светлинно замърсяване и радиосмущения правят Атакама едно от най-добрите места в света за наземна астрономия. В северно Чили са разположени най-модерните международни обсерватории в целия свят. Там са най-мощните телескопи за изследване на Вселената правени някога.
По време на астрономическия тур ще обикнем безкрайно ярките звезди, обсипващи небето над най-сухата пустиня в света. Ще наблюдаваме дълбокото небе – Млечния път, кратерите на Луната, пръстените на Сатурн, звездни купове, планети, галактики и съзвездия чрез най-мощните компютъризирани и ръчни телескопи. Нека се впуснем в тайните на древните жители на Андите, които са тълкували Вселената, Млечния път и нощното небе.
Важно: Астрономическият тур се предлага всяка вечер, с изключение на 5 нощи в месеца, около пълнолуние.
Връщане в Сан Педро късно вечерта и нощувка.
ДЕН 7: Сан Педро де Атакама – Калама – Сантяго Де Чиле
Закуска.
Трансфер до летището в Калама и полет за Сантяго Де Чиле.
След кацане в столицата трансфер до хотела и настаняване.
Свободно време за разходки и вечеря. Нощувка.
ДЕН 8: Сантяго – Великденски остров (Рапа Нуи)
Закуска.
Трансфер до летището и полет до Великденския остров.
Пристигаме в едно от най-отдалечените и любопитни кътчета на Земята – забуленият в хилядолетна мистерия остров Рапа Нуи. Намира се в средата на Тихия океан, на 3600км от континентално Чили и над 2000км от най-близката обитаема земя. Кръстен е с името Великденски остров, след като е открит на Великден през 1722г. от холандския изследовател Якоб Рогевен. Местните жители дръзко го наричат „Те Пито О Те Хенуа”, което означава „Центърът на света”. Местното летище „Матавери” пък е най-отдалеченото в света.
Великденският остров привлича любителите на приключения и мистерии със своите близо 1000 монументални статуи, наречени „Моаи”, създадени от ранния полинезийски народ Рапа Нуи и разпръснати из целия остров. Експертите смятат, че полинезийските жители са достигнали за първи път острова между 800-1200г. Има множество хипотези за предназначението на статуите, причината, подтикнала хората да ги направят и мистериозното изчезване на островитяните. Най-широко приеманата теория е, че статуите Моаи са издигани след смъртта на племенен вожд или на друга важна личност. Те са били поставяни върху каменни церемониални платформи, наречени „Аху“, действащи като гробници на хората, които статуите изобразяват. Привържениците на идеите за космически контакт са дори склонни да ги считат за дело на извънземни цивилизации. Великденският остров е една от най-изучаваните и „най-разбулваните“ загадки в света. През 1995г. той е обявен за обект на ЮНЕСКО, като голяма част от него е защитена в рамките на Национален парк Рапа Нуи, покриващ 43% от острова.
След кацане ще посетим Национален парк Рапа Нуи и археологическите зони в западната част на острова, близо до главното селище Ханга Роа. Първата статуя, която ще видим е Аху Хури Уренга – единична статуя на моаи, единствената, за която се знае, че има четири ръце. Използвана е в древността за определяне на зимното слънцестоене.
Ще посетим Пуна Пао – древна кариера в кратера на изгаснал вулкан, където хората от Рапа Нуи са добивали червен камък скория (мека вулканична скала), използвана за изработването на червените шапки “pukao”, украсяващи статуите Моаи. От тук ще се отправим към свещената платформа Аху Акиви, където са поставени седем статуи гледащи към морето. Те са единствените статуи, които гледат към Тихия океан. Моаите са обърнати към залеза на пролетното равноденствие и са с гръб към изгрева на есенното равноденствие. Това е единственото място на острова, където се отдава такова значение на астрономията и се смята, че може да е било използвано като небесна обсерватория, което го прави особено свещено място. Няма да подминем и известната „Бананова пещера“ – Ана Те Паху. Една от най-големите и значими пещерни системи от лава на Великденския остров.
Настаняване в хотел в градчето Ханга Роа, сгушено в низината между угасналите вулкани Теревака и Рано Кау.
Нощувка.
ДЕН 9: Великденски остров
Закуска.
Днес ще се впуснем в ново приключение и опознаване на източната и северната част на Великденския остров, считан за огромен музей на открито. Ще тръгнем към голяма 86 метрова нереставрирана платформа Аху Ханга Те, върху която лежат 8 големи моаи с главата надолу в тревата. Загадка е защо статуите са съборени, но твърде вероятно е войните между различните племена, населявали острова, да са причината. Или пък е имало религиозни конфликти.
Продължаваме към Аху Акаханга, отново разрушена платформа с 13 статуи на моаи, всички съборени, някои с лицето нагоре, други с лицето надолу, по време на периода „хури моаи“ или разрушаването на моаите, което се е случило през 18 век, в резултат на вътрешни борби между различните кланове на острова. Тази 18-метрова платформа не е реставрирана, което позволява да се получи представа за състоянието, в което са били всички аху в епохата на упадъка на острова. Счита се, че на това място са били погребани костите на първия върховен вожд Хоту Матуа и прародител на народа Рапа Нуи.
Отправяме се към сюрреалистично място, а именно угасналия вулкан Рано Рараку, около който се носи особена мистична енергия. Това е сърцето на древната цивилизация Рапа Нуи със стотици изоставени моаи, разпръснати наоколо. Вулканичният кратер е образуван от консолидирана вулканична пепел или туф, от които са били изсечени почти всички статуи на моаи, преди да бъдат транспортирани до останалите краища на острова. В Рано Рараку са останали около 400 статуи, част от които са завършени, а останалите са в незавършено състояние. Неслучайно мястото е ключово за разбиране на културния и исторически контекст на Великденския остров. Незавършените му моаи предоставят безценна представа за миналото на острова, уменията на неговите жители и значението на статуите на моаи в обществото на Рапа Нуи. В близост ще видим и петроглифите, гравирани върху вулканична скала от хората на Рапа Нуи. Изобразяват различни мотиви, включително човешки фигури, животни и символични дизайни.
Продължаваме към Аху Тонгарики – най-голямата церемониална структура, построена на Великденския остров и най-важният мегалитен паметник в цяла Полинезия. Върху възстановената церемониала платформа дълга 220м. е издигнат впечатляващ ред от 15 гигантски моаи, най-голям брой на целия остров.
Тук е и най-тежката статуя на моаи на Рапа Нуи, с тегло от 86 тона. Моаите са поставени на платформата с лица към вътрешността на острова и селищата, като начин за защита на потомците. Моаите са съборени по време на гражданските войни на острова, а през 20 век аху е пометен навътре от цунами. Оттогава е реставриран. Аху Тонгарики поднася на посетителите вълшебни гледки при изгрев и залез слънце на фона на необузданите вълни на Тихия океан.
Продължаваме по протежението на Северния бряг и достигаме до Аху Те Пито Кура, където е разположена най-голямата статуя на моаи, преместена от Рану Рараку и издигната на Аху. Размерите й са грандиозни – 11 метра височина и тегло 70 тона, лежаща с лице надолу. В комплекса се намира и голям яйцевиден камък /заобиколен от 4 по-малки камъка/, който се счита за пъпа на острова. Твърди се, че тази скала, почти сферична и гладка, концентрира магнитна и свръхестествена енергия, наречена мана. Според легендата е донесен от основателя на острова. Любопитното тук е, че поради високо съдържание на желязо, този камък се затопля повече от другите и кара компаса да се държи странно.
Ще завършим този необикновен ден с красивия плаж Анакена. Смята се, че това е родното място на цивилизацията Рапа Нуи, където преди около 1300 години полинезийски пътешественици акостират на този плаж и крал Арики Хоту Матуа създава първото селище Рапа Нуи. На 100 метра от белите пясъци на Анакена се намират добре запазените статуи на моаи със своите големи червени шапки „пукао“, направени от скория /вулканична скала/. Това церемониално място, заобиколено от тюркоазеното синьо на екзотичния плаж ни създава усещане за една моментна снимка, запазена във времето. Свободно време за плуване, плаж и хапване в местните ресторанти наоколо.
Връщане в хотела. Нощувка.
ДЕН 10: Великденски остров
Закуска.
Целодневната ни обиколка и днес обещава безброй интересни места. Първо ще се отправим към една от най-старите населени зони на острова, в близост до град Ханга Роа, достигайки до церемониалните платформи Аху Тахай и Аху Ко Те Рику, където ще видим единствения моаи на целия остров, който има очи. Това е най-фотографираната статуя на Рапа Нуи. В миналото се вярвало, че статуята оживява и може да проектира ман /духовна сила/, за да защити племето си. Ето защо всички моаи гледат към вътрешността на острова, както и в Тахай, където са били селата и техните жители, а не към океана.
Следва югозападната част на Великденския остров, където е впечатляващия кратер на втория най-стар вулкан на острова – Рано Кау. Това е най-големият вулканичен кратер на Рапа Нуи с диаметър 1,6км. и височина 324м. Невероятно изригване на Рано Кау преди повече от 2,5 милиона години е било едно от трите, които са дали живот на този магически остров в средата на Тихия океан. Спящият вулкан има естествено сладководно езеро в кратера, което е едно от трите естествени сладководни езера на острова. Легендата разказва, че езерото няма дъно и достига до самото ядро на Земята.
Рано Кау е дом на древното каменно село Оронго, разположено на ръба на вулкана, гледащо към океана. Къщите не са обикновените харе вака /„къщи- лодки“, изглеждали като преобърнати канута със сламени покриви/, а са направени изцяло от плосък, здрав камък, за да ги предпазва от силните ветрове на върха. Мястото е било използвано от хората на Рапа Нуи по време на „ерата на птичарите“ – период, в който старата религия на култа към предците и правенето на статуи моаи е заменен от култа към Човека-птица „Тангата ману“. Тук се провеждало ежегодното ритуално състезание „Церемонията на човекът-птица”, в което представители на всяко от племената участвали в опасната надпревара, за да спечелят привилегията да управляват острова и неговите ресурси в продължение на следващите 12 месеца. В близост ще видим и морската пещера със скалните рисунки на свещената птица Манутара (саждена/кафявокрила рибарка). Крайната ни точка днес ще бъде Аху Винапу. Този церемониален център има изключителна каменна зидария, състояща се от големи, внимателно монтирани плочи от базалт. Перфектният начин на обработка на камъка не съществува в никоя друга част на Полинезия, а наподобява каменните стени на инките в крепостта Саксайуаман. Това е породило много теории за произхода на населението на острова.
Връщане в хотела. Свободен следобед за разходки и пазаруване в града.
Вечерта по желание и срещу допълнително заплащане вечеря с традиционно полинезийско танцово шоу. Ще се докоснем до културата на Рапа Нуи чрез местната кухня и традиционните музика и танци, използвани от векове от островните жители за разказване на истории и легенди, и съхраняващи паметта на предците им. От екзотичните костюми на танцьорите, с развяващи се сламени поли, украшения с пера и татуирани тела със свещени символи, през люлеещите се движения на ръцете и бедрата в танца Sau Sau, наподобяващи движението на водата, до древните песни Ute и бойния танц Hoko, изпълняван от мъже за демонстрация на сила, танцовият спектакъл ще ни пренесе в очарователния свят на полинезийския фолклор и магията на Великденския остров.
Нощувка.
ДЕН 11: Великденски остров – Сантяго де Чиле
Закуска.
Свободно време за разходки и последни покупки от острова.
Напускане на хотела и трансфер до летището за вътрешен полет до Сантяго де Чиле.
Посрещане на летището, трансфер и настаняване в хотел.
Нощувка.
ДЕН 12: Сантяго де Чиле
Закуска.
Напускане на хотела и трансфер до международното летище за полет до България с прекачване в Мадрид.
ДЕН 13: София
Пристигане на летище София.
ХОТЕЛИ:
.
КАРТА
Дати: 25.04.2025
Пътуване с водач Северина Маркова
travelwithusbg@gmail.com
office@travelwithus.bg
+359-888-900503
ул. Арсени Констенцев №6, гр. Благоевград, 2700
+359-883-314040
ул. Осогово №30, гр. София, 1612
Посещение в офисите, след предварителна уговорка по телефон или имейл.
Пон - Пет: 9.00 - 18.00
Събота - Неделя - ЗАТВОРЕНО